logo logo
 • fotoslide

  DESIGNOVÉ PODLAHY

  moderní broušené stěrky

  více zde
 • fotoslide

  BROUŠENÉ BETONY

  moderní broušené a leštěné betony

  více zde
 • fotoslide

  BROUŠENÉ BETONY

  moderní broušené a leštěné betony

  více zde
 • fotoslide

  GROUTEX

  kotevní, výplňové a reprofilační malty

  více zde
 • fotoslide

  STABILNÍ FIRMA

  jsme tu pro vás od roku 1995

 • ÚVOD
 • O FIRMĚ
 • TISKOVÉ INFORMACE

Tiskové informace

Soutěž Stavební výrobek - technologie roku jako pokračovatel Stavebního katalogu ABF

- článek v časopise Stavebnictví č. 4/2009

30. Speciální příloha měsíčníku Stavebnictví se věnovala vyhodnocení soutěže vyhlášené Českou stavební akademií Praha - Stavební výrobek - technologie roku 2008. V soutěži obdržel výrobek Groutex Fill-In bronzovou cenu jako ocenění technologie tzv. chemického bednění, tj. například při těsnění styčných spár betonových výrobků před jejich vyplněním řídkými zálivkami z řady Groutex (např. při monolitnění a dalších podobných aplikacích).

Vysokopevnostní malty v silniční výstavbě (praktické pokračování)

- Silnice-Železnice č. 1/2009

Tento příspěvek navazuje na článek v časopise Silnice-Železnice z roku 2008. Pokračování je zaměřené na inovaci postupu při injektáži patky sloupku záchytných silničních systémů a dále na aplikaci malt Groutex při opravě mostu přes řeku Moravu v Kroměříži a při spárování historické dlažby na zámku Hluboká. Článek je na webu časopisu doplněn i o videosekvence popisující použití (které můžete rovněž shlédnout i zde v sekci "Příklady použití výrobků").

Využití vysokopevnostních malt bez smrštění při opravě zvednutých okrajů dilatačních celků průmyslových betonových podlah

- přednáška a článek na konferenci "Podlahy 2008"

Přednáška s videosekvencí a článek ve sborníku ukazují na konkrétním případu poruchy betonové podlahy výhody použití nesmrštivé zálivky z řady Groutex při sanaci zvednutých okrajů dilatačních celků, které při provozu skladovací techniky poklesávají a způsobují tak praskání betonové desky podlahy a poškození manipulační techniky.

Vysokopevnostní malty v silniční výstavbě

- Silnice-Železnice č.1/2008

Speciální stavební chemie se stala nedílnou součástí stavebních prací včetně dopravních staveb. Článek představuje použití vysokopevnostních malt z výrobkové řady GROUTEX v silniční výstavbě, při osazování záchytných systémů, spárování komunikací z dlažebních kostek a opravách poškozených mostovek.

Nezmrašťujúce sa cementové malty

- Stavebné materiály č. 7/2007

Slovenská verze výše uvedeného článku, který si všímá použití tradičních cementových materiálů na exponovaných místech stavby, kde jejich použití bývá příčinou nejrůznějších následných poruch a vede tak k jejímu postupnému znehodnocování. Na konkrétních případech ukazuje proč je nezbytné využití nesmrštivých cementových hmot, jak se jejich vlastnosti uplatní při výstavbě a naopak jaké výhody jejich použití přináší při řešení problematických situací.

Nesmrštivé cementové malty

- Realizace staveb č.3/2007

Článek si všímá použití tradičních cementových materiálů na exponovaných místech stavby, kde jejich použití bývá příčinou nejrůznějších následných poruch a vede tak k jejímu postupnému znehodnocování. Na konkrétních případech ukazuje proč je nezbytné využití nesmrštivých cementových hmot, jak se jejich vlastnosti uplatní při výstavbě a jaké výhody jejich použití přináší při řešení problematických situací.

Lepení tenké betonové podlahy k podkladu

- Podlahy od A do Z č.6/2006

Článek si všímá technologie využívající speciálního adhézního můstku na cementové bázi Barbotec RB k úspoře spotřeby betonu při pokládce nové vrstvy betonové podlahy na podkladní beton nebo starou betonovou podlahu.

Využití vysokopevnostních nesmrštivých malt při výstavbě z prefabrikátů

- Beton č.5/2006

Článek prezentuje na některých konkrétních případech staveb výhody použití prefabrikátových prvků při výstavbě a použití nesmrštivých zálivek z řady Groutex při jejich osazování a monolitnění. Na příkladech je ukázáno snadné přizpůsobení se různým postupům a technologii použité při montáži prefabrikovaných prvků a výhody použití čerpací techniky při jejich aplikaci.

Monolitnění prefabrikátových dílců při výstavbě mostů pro rychlovlaky

- konference "Železniční mosty a tunely 2006"

Na odborné konferenci s železniční tématikou byly prezentovány výhody použití kotevních a zálivkových hmot řady GROUTEX při výstavbě prefabrikovaných mostů pro vysokorychlostní tratě železnice třídy TGV, které jsou součástí projektu propojení velkých evropských měst sítí rychlovlaků.

Monolitnění prefabrikátových dílců při výstavbě mostů pro rychlovlaky

- Konstrukce č.6/2005

Článek v pravidelném odborném dvouměsíčníku Konstrukce popisuje použití kotevních a zálivkových hmot řady GROUTEX při výstavbě prefabrikovaných mostů pro vysokorychlostní tratě železnice třídy TGV, které jsou součástí projektu propojení velkých evropských měst sítí rychlovlaků.

Využití vysokopevnostních nesmrštivých malt při výstavbě z prefabrikátů

- přednáška a článek na konferenci "Prefabrikace 2005"

Přednáška a článek ve sborníku prezentují na některých konkrétních případech staveb výhody použití prefabrikátových prvků při výstavbě a použití nesmrštivých zálivek z řady Groutex při jejich osazování a monolitnění. Na příkladech je ukázáno snadné přizpůsobení se různým postupům a technologii použité při montáži prefabrikovaných prvků a výhody použití čerpací techniky při jejich aplikaci.

Kotvení záchytného systému ZSNH4/H2

- Stavební noviny č.4/2005

Článek popisuje způsob kotvení pomocí rozpěrných kotev OMO, jejich výhody a osazení silničního záchytného systému na nesmrštivou zálivku s použitím jednoduchého čerpadla.

Výstavba mostů pro rychlovlaky TGV v Belgii

- přednáška a článek na konferenci "Mosty 2005"

Článek ve sborníku konference se zabývá použitím kotevních a zálivkových hmot řady GROUTEX při výstavbě mostů (z velké části prefabrikovaných) pro vysokorychlostní tratě železnice třídy TGV, které jsou součástí projektu propojení velkých evropských měst sítí rychlovlaků. Pracovníci firmy Profimat se podíleli na výstavbě jednoho z mostů těchto tratí v Belgii.

Nové technologie realizované na stavbě nákupního centra v Brně

- Beton č.1/2005

Toto číslo odborného dvouměsíčníku bylo zaměřeno na problematiku Prefabrikace. V článku ing. Bohdana Víry z firmy Skanska popisuje výhody použití prefabrikátů při výstavbě rozsáhlého nákupního střediska v Brně a jejich montáže na speciální kotevní prvky a dále použití nesmrštivých zálivek Groutex při výstavbě a monolitnění stavby.

Kotvení zábradelního svodidla ZSNH4/H2

- Stavební noviny č.4/2004

Článek v odborném měsíčníku je stručným shrnutím výsledků prezentovaných na konferenci "Mosty 2004" - viz další příspěvek.

Experimentální ověřování únosnosti zábradelního svodidla

- přednáška a článek na konferenci "Mosty 2004"

Články ve sborníku konference si všímají experimentálního ověřování chování záchytného systému při simulovaném nárazu, problematiky jejich kotvení a osazování na podklad (mostní římsu) a jaké výhody přináší použití nesmrštivých zálivek při montáži svodidel.

Jak opravit průmyslovou podlahu

- Podlahy od A do Z č.2/2003

Článek v pravidelném odborném čtvrtletníku Podlahy od A do Z si všímá časté problematiky oprav poškozených nebo zaolejovaných průmyslových podlah. Jako alternativu k hojně používaným způsobům, tj. vybourání celého profilu podlahy nebo zabetonování nové podlahy na stávající, nabízí dvě varianty položení nových povrchů o tloušťkách 3mm, resp. 7mm (dle technologie). Tyto možnosti přinášejí většinou jak finanční, ale zvláště pak časové úspory.

Všestranná kaménková podlaha

- Dům a bydlení č.21/2003

Inzertní článeček v příloze deníku Právo 'Dům a bydlení' z 28.května 2003 upozornil na využití novinky - kaménkové podlahy - v občanské bytové výstavbě jako vhodného povrchu do garáží, dílen, prádelen, chodeb, ale i koupelen a dalších místností.

Izolovat lze snadno s Topoline DF

- Dům a bydlení č.18/2002

Inzertní článeček v pravidelné příloze deníku Právo 'Dům a bydlení' z 15.května 2002 se zaměřil na jednoduché uživatelské použití izolační stěrky Topoline DF, která je určená k izolaci pod obklady a dlažbu. Spolu s cenovou akcí, probíhající od 1.6.2002 do 30.9.2002 se setkala s příznivým ohlasem po celé republice.

Kontakt Tetčice

Sídlo firmy a prodejní sklad:

PROFIMAT s.r.o.
Rosická 359,
664 17 Tetčice
546 410 075
IČ: 60738901,
DIČ: CZ60738901

Objednávky materiálu:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozní doba:

  Po-Pá 8:00–12:00, 13:00–16:00 h

Mapa Tetčice

Kontakt Praha

Expediční sklad v Praze:
Zde pouze výdej materiálu!

Lagermax spedice a logistika s.r.o.
U Prioru 1/1059,
161 00 Praha 6
220 196 634 Alena Paulíková
220 196 382 Monika Janoušková

Objednávky materiálu:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
uveďte místo vyzvednutí - sklad Praha

Provozní doba:

  Po-Pá 7:30–16:30 h


Mapa Praha

Kontakt Hranice

Expediční sklad v Hranicích:
Zde pouze výdej materiálu!

STAVBY OMO s.r.o.
Tovární ulice, před č.p. 1957
753 01 Hranice
602 685 503 p. Hub
725 746 871 p. Dagmar Haitlová

Objednávky materiálu:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
uveďte místo vyzvednutí - sklad Hranice

Provozní doba:

  Po-Pá 7:00–14:00 h


Mapa Hranice      Profimat © 1995– | HV