logo logo
 • fotoslide

  DESIGNOVÉ PODLAHY

  moderní broušené stěrky

  více zde
 • fotoslide

  BROUŠENÉ BETONY

  moderní broušené a leštěné betony

  více zde
 • fotoslide

  BROUŠENÉ BETONY

  moderní broušené a leštěné betony

  více zde
 • fotoslide

  GROUTEX

  kotevní, výplňové a reprofilační malty

  více zde
 • fotoslide

  STABILNÍ FIRMA

  jsme tu pro vás od roku 1995

 • ÚVOD
 • O FIRMĚ
 • AKTUALITY
 • 2009

Aktuality 2009

Vnitřní a venkovní betonové plochy areálu Sita, Praha

14. 12. 2009 | Od října letošního roku se podílíme na výstavbě nového areálu firmy Sita v Praze.

V několika etapách realizujeme pokládku venkovních betonových ploch a vnitřních betonových a anhydritových podlah v rozsáhlém, nově budovaném areálu firmy Sita. Areál bývalého Kovošrotu bude sloužit pro odpadové hospodářství. Venkovní plochy jsou výměry cca 5.500 m2, vnitřní plochy cca 2.000 m2. V administrativních částech jsme provedli pokládku anhydritových podlah. Výstavba areálu bude pokračovat i v následujícím roce 2010.

Injektáž patek deskových kotev na estakádě, Děčín

04. 12. 2009 | Provedli jsme injektáž podkladu základových ocelových patek pro deskové kotvy na estakádě mostu přes Labe.

V Děčíně přes řeku Labe probíhá výstavba pravobřežní estakády mostu ev.č. 13-085 ve směru na Českou Kamenici. Pro firmu JHP Mosty jsme realizovali injektáž podkladu čtyř ocelových patek velikosti 140x190 cm pro deskové kotvy předpínání realizované firmou SM7. Injektáž byla realizována přes injektážní otvory v patkách pomocí čerpadla Putzmeister materiálem Groutex 601.
Materiál Groutex je také na mostě používán ke kotvení svodidel na mostě a podlévání patek záchytného systému, které realizuje děčínská firma Wali.

Broušení povrchu průmyslové betonové podlahy

06. 11. 2009 | Použili jsme nově vyvinutou technologii firmy Husqvarna při broušení průmyslových betonových podlah, která najde uplatnění jak při pokládce nové podlahy, tak při sanacích opotřebovaných povrchů s výborným estetickým výsledkem.

Technologie byla aplikována na 8 let starou betonovou podlahu s povrchovou úpravou křemičitým vsypem. Jednalo se o sklad stavební chemie se středně těžkým zatížením, pojezdem paletovacím a vysokozdvižným vozíkem.
Cílem použití speciálně vyvinutého postupu za použití patentované technologie podlahové brusky Husqvarna PG 820 v kombinaci se stavební chemií byla sanace již nevzhledného povrchu.

Postup:

 • Hrubé broušení podlahy - používá se v jednom až několika krocích podle současného a plánovaného stavu povrchu podlahy.
  Podle toho, zda do povrchu byl (nebyl) aplikován vsyp je výsledný efekt buď s jemnými zrny povrchu nebo s hrubými zrny vlastní hmoty betonu.
 • Aplikace přípravku k zatmelení prasklin - během kroků hrubého přebroušení je aplikován přípravek, který spolu s odbroušeným materiálem vytvoří směs k zatmelení prasklin v povrchové struktuře podlahy.
 • Vytvrzení povrchu - po ukončení hrubého přebroušení a očistě povrchu je aplikován speciální vytvrzovací přípravek k zajištění vysoké povrchové odolnosti.
 • Jemné dobroušení - probíhá v až 7 krocích s použitím různě hrubých brusných kotoučků (až do jemnosti 3500) podle požadovaného efektu - matný, střední a vysoký lesk.
 • Podle požadavků může být ještě aplikován prostředek na zvýšení chemické odolnosti povrchu. V tomto konkrétním příkladě byl použit 1 krok hrubého broušení, 1 krok tmelení a 7 kroků jemného přebroušení po vytvrzení povrchu přípravkem.

Designová podlaha v autoservisu, Brno

07. 08. 2009 | V diagnostickém servisu Bosch jsme realizovali inovovanou technologii epoxidových podlah.

Modifikovanou technologií epoxidových podlah na bázi průhledných epoxidů s barevnými granuláty jsme realizovali v diagnostickém autocentru Bosch v Brně-Židenicích bezesparou podlahu. Nová technologie přináší rovnoměrnější rozložení jednotlivých složek směsi a tím vyšší estetický efekt. Podlaha je vysoce chemicky odolná, snadno udržovatelná jak suchou, tak mokrou cestou, včetně strojního čištění.

Lepení nové betonové vrstvy mostovky k podkladu, Tavíkovice

03. 06. 2009 | Lepení nové betonové vrstvy mostovky k podkladu pomocí adhézního můstku Barbotec RB.

Začátkem června jsme jako subdodávku realizovali nástřik speciálního adhézního můstku Barbotec RB k zajištění zvýšené přilnavosti (lepení) nově pokládané betonové vrstvy nové mostovky. Realizace proběhla na mostě přes řeku Rokytná nedaleko obce Tavíkovice na Třebíčsku.
Adhézní můstek byl aplikován pomocí membránového čerpadla Inomat M8 přes směšovací trubici (výstup tlakového vzduchu z kompresoru). Postup je možné vidět na videošotu z realizace na stránce věnované praktickému použití výrobků. Technický list výrobku je k dispozici v dokumentech.

Sympozium Mosty 2009, Brno

22. 04. 2009 | Na 14. ročníku sympozia jsme prezentovali další příklady v použití nesmrštivých malt řady Groutex.

14. ročník sympozia "Mosty 2009" proběhl opět v dubnovém termínu stavebních veletrhů IBF v hotelu Voroněž. Odborného programu se tradičně kromě specialistů stavebních a projekčních firem zúčastnila i řada zástupců Ministerstva dopravy ČR, Ředitelství silnic a dálnic ČR, Českých drah a.s., Správy železničních dopravních cest s.o. a České silniční společnosti.
Prezentovali jsme další příklady injektáže zálivkové malty Groutex pod patu zábradelních sloupků z hlediska produktivity práce na stavbě a spolehlivosti metody. Navržená technologie obdržela také bronzovou cenu České stavební akademie mj. z důvodu přínosu pro efektivitu práce. Groutex Pavement zálivková a spárovací malty na dlažby najde využití především při zpevnění vydlážděných zastávek MHD, v místech provozu a stání těžkých vozidel, při opravách povrchů vozovek v historických centrech apod.


foto   foto

Groutex při výstavbě automobilové továrny, Malacky, SK

30. 03. 2009 | V Malackách probíhá výstavba závodu automobilového průmyslu, technologie (lisy) jsou osazovány pomocí materiálu Groutex.

Na Slovensku v Malackách probíhá výstavba továrny firmy Tower Automotive na výrobu komponent pro automobily. Centrum výroby plechových dílů - lis o váze 1.000 tun je usazen na čtyři základní pilony a podlit materiálem Groutex. Rovněž veškeré obslužné technologie jsou osazeny pomocí vysokopevnostních zálivek Groutex, které byly na místo aplikovány pomocí čerpací techniky.

Bronzová cena pro Groutex Fill-In

10. 03. 2009 | V soutěži vyhlášené Českou stavební akademií získal výrobek Groutex Fill-In a technologie tzv. chemického (ztraceného) bednění ocenění bronzovou cenou.

GROUTEX Fill-In, technologie tzv. chemického (ztraceného) bednění získala ocenění v soutěži vyhlášené pod záštitou Ministerstva dopravy, Ministersva pro místní rozvoj, Ministerstva životního prostředí.

Posláním programu je podpora a urychlení využití výrobků a technologií z výzkumu a vývoje při realizaci staveb. Cílem soutěže je přispět ke zvyšování znalostí o kvalitě a způsobu využití špičkových a inovovaných výrobků a technologií a pozitivně ovlivnit další vývoj stavebního prostředí.
Způsoby použití výrobku-technologie na stavbách je možné shlédnout ve videosekvencích.
V případě dalších dotazů se neváhejte na nás obrátit s žádostí o technickou konzultaci!

Kontakt Tetčice

Sídlo firmy a prodejní sklad:

PROFIMAT s.r.o.
Rosická 359,
664 17 Tetčice
546 410 075
IČ: 60738901,
DIČ: CZ60738901

Objednávky materiálu:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozní doba:

  Po-Pá 8:00–12:00, 13:00–16:00 h

Mapa Tetčice

Kontakt Praha

Expediční sklad v Praze:
Zde pouze výdej materiálu!

Lagermax spedice a logistika s.r.o.
U Prioru 1/1059,
161 00 Praha 6
220 196 634 Alena Paulíková
220 196 382 Monika Janoušková

Objednávky materiálu:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
uveďte místo vyzvednutí - sklad Praha

Provozní doba:

  Po-Pá 7:30–16:30 h


Mapa Praha

Kontakt Hranice

Expediční sklad v Hranicích:
Zde pouze výdej materiálu!

STAVBY OMO s.r.o.
Tovární ulice, před č.p. 1957
753 01 Hranice
602 685 503 p. Hub
725 746 871 p. Dagmar Haitlová

Objednávky materiálu:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
uveďte místo vyzvednutí - sklad Hranice

Provozní doba:

  Po-Pá 7:00–14:00 h


Mapa Hranice      Profimat © 1995– | HV