logo logo
 • fotoslide

  DESIGNOVÉ PODLAHY

  moderní broušené stěrky

  více zde
 • fotoslide

  BROUŠENÉ BETONY

  moderní broušené a leštěné betony

  více zde
 • fotoslide

  BROUŠENÉ BETONY

  moderní broušené a leštěné betony

  více zde
 • fotoslide

  GROUTEX

  kotevní, výplňové a reprofilační malty

  více zde
 • fotoslide

  STABILNÍ FIRMA

  jsme tu pro vás od roku 1995

Historie firmy

Jak to začalo...

Historii firmy lze datovat již od února roku 1989, kdy byla podána žádost o poskytování služeb občany. Na jejím základě, s platností od 1. 4. 1989, obdržela fyzická osoba Ing. Oldřich Černý povolení tehdejšího národního výboru k provozování služeb pro občany a v omezené míře i pro socialistické organizace na činnosti související s izolačními pracemi. O tyto služby byl tehdy velký zájem vzhledem k zanedbávání této složité problematiky při stavebních pracích a stavbách.

foto foto

Postupně se k izolatérským službám začaly začleňovat i služby související s řešením konečného povrchu určitého druhu izolovaných ploch a to např. pokládáním dlažeb, tj. obkladačstvím. Firma, tenkrát s názvem C.G.L., zastupovala na našem trhu zahraniční společnosti Cimsec a Schlütter, vyrábějící speciální ukončovací a jiné profily k obkladům a dlažbám. Tyto specializované a vysoce kvalitní výrobky používala jak pro své realizace ale dodávala je i dalším firmám a fyzickým osobám prostřednictvím prodejny v Brně-Řečkovicích na ulici Měřičkové.

foto

C.G.L. se účastnila řady propagačních akcí, výstav a prezentací ve snaze představit nové a perspektivní stavební technologie konečným uživatelům.

foto foto

Rozvoj a vznik PROFIMAT s.r.o.

V souvislosti s růstem stavební činnosti v České republice se rozšiřovaly i požadavky na řešení podkladních ploch nových, zvláště průmyslových staveb. Investoři začali upřednostňovat rychlost a efektivitu výstavby. Od roku 1990 se Ing. Černý významně podílel na zavedení technologie kontinuálně pokládaných a strojně hlazených betonových průmyslových podlah na český trh. Nejprve prodejem technologie (lasery, vibrační lišty, rotační hladičky, pily SOFF-CUT a další) a později i jejich vlastní realizací.

foto foto

V roce 1995 se C.G.L z původní fyzické osoby transformovala na společnost s ručením omezeným pod jménem PROFIMAT. Sídlem firmy se v té době staly nově zrekonstruované prostory rodinného domku v Brně-Židenicích na ulici Buzkova. Prodejní sklad byl umístěn v pronajatých prostorách hospodářského areálu v Maloměřicích a realizační sklad pak byl v pronajatých prostorách v Zastávce u Brna, protože odtud pocházela většina výrobních pracovníků firmy.

foto foto

Zahraniční spolupráce

Při pravidelném sledování nových poznatků a vývoje stavebních technologií na zahraničních výstavách a akcích došlo v roce 1996 k navázání kontaktů s rodinnou belgickou firmou Ets Chimiques Cloquette. Firma byla v belgickém městě Liege založena roku 1924 a vyrábí specializované profesionální materiály stavební chemie, jejichž společnou vlastností je vynikající kvalita a jednoduchá aplikace. Produkty vyváží do většiny zemí Evropské unie, ale i do řady dalších zemí Evropy. Zvláště kotevní malty řady Groutex jsou vyhlášené svými výbornými technickými parametry a uplatnění nacházejí na nejobtížnějších místech staveb.

foto foto

Od roku 1998 zastupovala firma na českém trhu stavebního nářadí španělskou firmu Technoflex, která patří do skupiny FICOSA International SA. Technoflex vyrábí velkou škálu stavebního nářadí, strojů a příslušenství pro stavbu.
V souvislosti se vznikem řady specializovaných firem na prodej a půjčování stavebního nářadí byla tato oblast v roce 2012 ukončena.

V roce 1999 došlo k navázání spolupráce s belgickou firmou ECOLOC. Společnost vyrábí specializované průmyslové podlahoviny na bázi recyklovaného nebo nového PVC nejen do průmyslových provozů, ale i do komerčních místností a společenských prostor. Podnik byl založen v roce 1983 a v současné době je zastoupen ve více než 10 zemích Evropy, kam putuje přes 90% produkce společnosti. Firma PROFIMAT prodává a realizuje na českém trhu jejich průmyslové podlahoviny.

foto foto

Stavba vlastního sídla firmy

Růst firmy a provozní důvody vedly postupně k rozhodnutí o sloučení vzájemně odloučených pracovišť do jedné provozovny. Po dlouhém hledání byla roku 1999 vybrána vhodná lokalita 20km západně od Brna, v průmyslové oblasti mezi obcemi Tetčice a Rosice, blízko dálnice D1 Brno-Praha. Na pozemku o celkové rozloze 7500m2 byla vybudována víceúčelová hala o užitné ploše 750m2 zahrnující sídlo firmy, prodejní sklad a realizační středisko. Nové sídlo firmy slouží zákazníkům od léta roku 2001.

foto foto

Kontakt Tetčice

Sídlo firmy a prodejní sklad:

PROFIMAT s.r.o.
Rosická 359,
664 17 Tetčice
546 410 075
IČ: 60738901,
DIČ: CZ60738901

Objednávky materiálu:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozní doba:

  Po-Pá 8:00–12:00, 13:00–16:00 h

Mapa Tetčice

Kontakt Praha

Expediční sklad v Praze:
Zde pouze výdej materiálu!

Lagermax spedice a logistika s.r.o.
U Prioru 1/1059,
161 00 Praha 6
220 196 634 Alena Paulíková
220 196 382 Monika Janoušková

Objednávky materiálu:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
uveďte místo vyzvednutí - sklad Praha

Provozní doba:

  Po-Pá 7:30–16:30 h


Mapa Praha

Kontakt Hranice

Expediční sklad v Hranicích:
Zde pouze výdej materiálu!

STAVBY OMO s.r.o.
Tovární ulice, před č.p. 1957
753 01 Hranice
602 685 503 p. Hub
725 746 871 p. Dagmar Haitlová

Objednávky materiálu:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
uveďte místo vyzvednutí - sklad Hranice

Provozní doba:

  Po-Pá 7:00–14:00 h


Mapa Hranice      Profimat © 1995– | HV